Šipka

Změny v podnikání pro rok 2017

6. 3. 2017

Jaké změny mohou očekávat podnikatelé v novém roce? Letos vchází v platnost poměrně velké množství legislativních změn. Na co si dát pozor při vyplňování daňových a jiných formulářů, jak se připravit na EET či jaké změny čekají vaše zaměstnance? Na to všechno se pokusíme zodpovědět v souboru následujících článků, které představují průvodce podnikatele rokem 2017.

Zálohy za zdravotní a sociální pojištění se zvýší

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění se zvyšují každý rok a podnikatelé si na to už zvykli, letos ale budou muset do peněženek sahat hlouběji než obvykle. Na co si dát při platbě pozor?

Zálohy na pojištění u vedlejší podnikatelské činnosti

Zálohy na pojištění se mění také u živnostníků, kteří vykonávají pouze vedlejší podnikatelskou činnost. Změny v tomto oboru jsou ale specifické. Budou se i oni připravovat na výrazně vyšší minimální zálohy?

Co potřebujete vědět o cestovních náhradách

Ministerstvo práce a sociálních věcí sice každoročně zvedá minimální zálohy, u něčeho to ale může být i příjemné. Tak například náhrady za stravování a pohonné hmoty při tuzemských pracovních cestách se letos také zvednou.

Hlášení příjmů osvobozených od daně

I na nepodnikatele čekají změny. Pokud v dědickém řízení získáte majetek nad 5 milionů korun, budete to muset ohlásit příslušnému správci daně a to i v případě, že se vás jinak podávání daňových přiznání netýká.

Retroaktivní prokazování majetku

Nepřejte si, aby váš správce daně pojal podezření, že něco ve vašich financích neodpovídá. Takové nesrovnalosti mohou vést k vysoké sankci a od letoška máte navíc povinnost prokazovat až 10 let nazpátek.

Druhá vlna EET se blíží

Po kontroverzích a protestech během zavedení první vlny EET nás již brzo čeká druhá vlna, která se zaměřuje na maloobchody i velkoobchody. Týkat se bude přibližně čtvrt milionu podnikatelů a vypukne už v březnu.

Co je paušální daň a jaké má podmínky

Paušální daň platí v České republice málokdo, přitom pro některé podnikatele to může být velmi výhodný způsob. Vláda se chystá letos zmírnit její podmínky, přečtěte si proto, zda by se nehodilo takové nastavení právě pro vaše podnikání.

Roste minimální i zaručená mzda

Minimální i zaručená mzda letos opět vzrostly. Děje se to sice každý rok i vzhledem k inflaci, letošek je ale rekordní. Na kolik peněz se mohou zaměstnanci těšit?

Podmínky u dohody o provedení práce pro rok 2017

Práce na dohodu nemusí znamenat jen příjemný přivýdělek pro studenty nebo matky na mateřské dovolené, je to také jeden z běžných a častých pracovních poměrů. Pokud už takový máte, nebo se chystáte smlouvu teprve podepsat, zkontrolujte si předem podmínky ohledně danění a pojištění.

Příspěvek na školku se opět zvýší

Rodiče malých předškoláků se mohou těšit na vyšší úlevu na dani. Takzvané školkovné se letos zvyšuje v souvislosti se zvyšováním minimální mzdy.

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.