Šipka

Účetní firmou roku se stala účetní a daňová kancelář SLUTO s.r.o.

Wolters Kluwer ČR pod odbornou záštitou Komory certifikovaných účetních a Svazu účetních České republiky uspořádal další ročník soutěže ÚČETNÍ ROKU. Slavnostní galavečer, během kterého byly čtyřem vítězům předány skleněné plakety, se uskutečnil v úterý 10. prosince 2019 v pražském hotelu International.

Soutěž ÚČETNÍ ROKU má za cíl vybrat nejlepší profesní účetní/nejlepšího profesního účetního a také nejlepší účetní firmu v České republice. Tento titul je potom platný na následujících 5 roků, neboť opětovně se lze do soutěže nominovat až po této době.

Nominace na vhodné kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU 2019 i nominace na ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2019 mohla široká veřejnost zasílat od 1. května do 31. srpna 2019. Rozhodování o vítězích pak bylo v rukou odborné poroty, která se scházela pravidelně v průběhu podzimu. Porota hodnotící jednotlivé účetní firmy na základě podaného nominačního formuláře kontaktovala vybrané referenční klienty za účelem hodnocení spolupráce s účetní firmou.

Porota při svém hodnocení současně zohledňovala i poskytování doplňkových služeb, jako je např. daňové poradenství, zpracovávání mezd, sestavování daňových přiznání (např. k DPH, daně z příjmů, majetkových daní aj.), množství obsluhovaných ekonomických systémů, široká administrativní podpora klientů, pravidelné informace o účetních a daňových novinách, vedení elektronického spisu, aplikace vnitřních kontrolních systémů, ale i vnitřní firemní kultura kanceláře.

Poslední hodnotící část soutěže představovala osobní schůzka odborné poroty se zástupci jednotlivých účetních kanceláří. Ing. Tomáš Slavík, zastupující účetní a daňovou kancelář SLUTO s.r.o., jen potvrdil kvality kanceláře, která v roce 2020 oslaví své 20. výročí.

Stejně jako v minulém ročníku v porotě zasedli zástupci předních účetních institucí v České republice a významné osobnosti z účetní sféry. Z nich můžeme jmenovat například paní Janu Skálovou, členku Prezidia Komory daňových poradců ČR, nebo Jana Molína, předsedu Etické komise Komory certifikovaných účetních a zástupce vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu VŠE v Praze. Roli předsedy poroty pak převzal Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních.

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Provozní doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.