Šipka

Jak má postupovat zaměstnavatel v případě pozitivně testovaného zaměstnance?

17. 1. 2022

Firmy mají povinnost od 17.1.2022 hlásit všechny pozitivní výsledky u samotestů svých zaměstnanců na COVID-19 a to přes portál Ústavu zdravotnických informací a statistiky.

Při zadávání pozitivního výsledku testu tam může zaměstnavatel rovnou pro svého zaměstnance požádat o vystavení neschopenky.

Na výše zmíněném webu bude po přihlášení dostupný formulář, kam bude firma zadávat informace o pozitivně testovaných a případně pro ně žádat o vystavení neschopenky. O této žádost se automaticky dozví Česká správa sociálního zabezpečení, která neschopenky eviduje.

Peníze za první dny pracovní neschopnosti vyplácí zaměstnavatel, který následně může čerpat peníze z programu antivirus nebo tzv. izolačku. Lidé, u kterých zaměstnavatel nepožádá o vystavení neschopenky, mohou dále pracovat z domova v režimu home-office. Zaměstnavatel musí všechny pozitivně testované hlásit do dvou dnů po provedení testu. Zaměstnanci v případě karantény a vydání neschopenky přijde SMS zpráva.

Po pozitivním antigenním testu bude karanténa v délce 5 dnů, pokud se u zaměstnance v té době vyskytnou příznaky, nevrací se po pěti dnech do práce, ale má povinnost kontaktovat svého praktického lékaře, který ho případně pošle na PCR test.

Vaše účetní není odpovědná za Vaše daňové přiznání, my ano! Předejte Vaše účetnictví našim kvalifikovaným účetnímKontaktujte nás nebo vyplňte kalkulační formulář.

aktualizace 17. 1. 2022

Kam teď? Přečtěte si naše nejnovější články!

Přejděte na archiv novinek

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Provozní doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.