Šipka

Účetní není odpovědný za vaše daňové přiznání

22. 1. 2018

Pokud vás děsí komplikovanost daní a účetnictví, možná jste se rozhodli přenechat tyto povinnosti odborníkům. Problém spočívá v tom, že ne každý je oprávněn k úkonům v oblasti daní.

Každý podnikatel se chce věnovat své firmě naplno a efektivně. Aby to tak mohlo skutečně být, mnozí využívají služeb různých společností, které řeší servisní záležitosti spojené s podnikáním – například IT společnost, která se postará o techniku nebo úklidovou agenturu, která zařídí hygienické prostředí. Mezi tyto služby se řadí také daňoví poradci, kteří mohou opravdu ulevit podnikatelům od starostí tím, že pohlídají korektnost v daňových záležitostech.

Proč využít služeb poradců?

Byrokratické systémy, množství formulářů a povinností, které se navíc rok od roku mění. Aby se v tom člověk zorientoval a udržel své znalosti aktuální, potřeboval by tomu věnovat množství času neslučitelné s žádnou další prací. A proto jsou zde daňoví poradci a účetní, kteří si vezmou vaše faktury, daně a mzdy na starost. Pokud se zeptáte kohokoli, kdo už svěřil daně odborníkům, ujistí vás o správnosti tohoto rozhodnutí.

Mít poradce přinese vždy nějakou výhodu. Tou nejdůležitější je ušetřený čas a především klid a vědomí, že máte ve financích pořádek. Kromě vašich povinností má navíc daňový poradce také velký přehled o vašich možnostech – jaké můžete čerpat slevy a daňové úlevy. Díky jeho perfektní orientaci v legislativě můžete nakonec ještě ušetřit, pokud například zjistíte, že máte nárok na slevu na dani, kterou jste dosud neuplatňovali. Využívání služeb poradce navíc prodlouží váš termín podání daňového přiznání k dani z příjmů a tím pádem i datum splatnosti daně. Daňoví poradci spadají pod konkrétní zákony a tak mohou nabídnout skutečně podloženou a zaručenou profesionalitu a odpovědnost.

Pozor na rozdíl mezi daňovým poradcem a účetním

Představte si situaci: váš soused je velmi zručný se dřevem a nabídne se, že vám vyrobí stůl. Třeba se mu to i povede, jenomže po měsíci používání stolu upadne noha a deska praskne. Soused vám v takovém případě nedluží žádnou opravu. Kdybyste ovšem stůl koupili v obchodě, záruka by vám zajistila nový stůl nebo alespoň finanční náhradu. Stejné je to i s rozdílem mezi účetním a daňovým poradcem. Zatímco oba mohou bez problémů obstarat účetnictví, na daně je kvalifikovaný jen jeden z nich. Mnozí si myslí, že pokud jim účetní vypracuje daňové přiznání, bude to jednodušší a ušetří. Ve výsledku by to ale mohlo přijít skutečně draho. Nejen že účetní nemá oprávnění poskytovat takovou službu, ale nemá ani ze zákona zodpovědnost za daně a případná chyba je tedy jedině na vás. A s ní i příslušná sankce. Daňoví poradci mají ovšem ze zákona předepsanou spoluúčast při takovém problému a proto mohou díky povinnému pojištění sankci částečně nebo dokonce úplně uhradit za vás. Profesní odpovědnost zajišťuje také etický kodex a členství v Komoře daňových poradců.

I tak ale můžete spojit daně a účetnictví v jedno. Daňový poradce, který vám zpracovává i účetnictví, se nemusí s celou problematikou účetnictví před zpracováním přiznání seznamovat a tedy v konečném důsledku toto spojení přináší prokazatelnou úsporu peněz. Takovou kombinaci služeb nabízíme i u nás ve SLUTO. Mít všechny finanční záležitosti pod jednou střechou se vyplatí a vy se tak můžete v klidu starat o své podnikání s vědomím, že účetnictví i daně máte v dobrých rukách. Kontaktujte tedy naše odborníky a nechte si doporučit ideální kombinaci služeb, která kompletně zastřeší vaše podnikání. V naší nabídce najdete jednoduché i podvojné účetnictví, daňovou evidenci, ale také služby z oblasti mezd a personalistiky.

Máte zájem o naše služby daňového poradce? Kontaktujte nás nebo vyplňte kalkulační formulář.

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Provozní doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.