Šipka

Pomoc pro podnikatele, které zasáhl krach dodavatelů energií

10. 1. 2022

Krachy několika dodavatelů energií se negativně podepsali i na mnoha malých a středních podnikatelích. Vláda nachystala pro tyto podnikatele spolu s Národní rozvojovou bankou v rámci programu Záruka 2015 až 2023 specifický program Vynucená změna dodavatele energie.

Tento program je určen pro všechny OSVČ, malé a střední podniky, kterým stávající dodavatel energie přestal poskytovat svoje služby, dodávky plynu a elektřiny. Kvůli tomu byli postižené OSVČ, malé a střední podniky nuceny přejít k dodavateli poslední instance a následně uzavřít smlouvu s novým dodavatelem, u kterého ale oproti původnímu, došlo k dramatickému nárůstu cen za energie, resp. k několikanásobnému zvýšení záloh. A díky tomuto se mnohdy dostaly do velkých finančních problémů.

Podniky mají možnost čerpat záruku od Národní rozvojové banky až do výše 80 % jistiny zaručovaného úvěru, maximálně však do 2 milionů Kč. Úvěrem lze hradit provozní výdaje, zejména náklady na elektřinu a plyn. Záruka je sjednána až na dva roky bez poplatků.

Záruka je určena např. firmám z oblasti zpracovatelského průmyslu, stavebnictví, maloobchodu a velkoobchodu, dopravy a skladování, ubytování, stravovaní apod.

Bohužel krach dodavatele energií není jedinou těžkostí, která trápí v současnosti podnikatele. Mnozí jsou navíc postižení pandemií nemoci COVID-19. V rámci pandemie mají možnost čerpat i další kompenzace, o kterých přinášíme aktuální informace v našem článku.

O Vaše účetnictví se rádi postaráme! Kontaktujte nás nebo vyplňte kalkulační formulář.

aktualizace 10. 1. 2022

Kam teď? Přečtěte si naše nejnovější články!

Přejděte na archiv novinek

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Provozní doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.