Šipka

Pomoc pro podnikatele, které zasáhl krach dodavatelů energií

10. 1. 2022

Krachy několika dodavatelů energií se negativně podepsali i na mnoha malých a středních podnikatelích. Vláda nachystala pro tyto podnikatele spolu s Národní rozvojovou bankou v rámci programu Záruka 2015 až 2023 specifický program Vynucená změna dodavatele energie.

Tento program je určen pro všechny OSVČ, malé a střední podniky, kterým stávající dodavatel energie přestal poskytovat svoje služby, dodávky plynu a elektřiny. Kvůli tomu byli postižené OSVČ, malé a střední podniky nuceny přejít k dodavateli poslední instance a následně uzavřít smlouvu s novým dodavatelem, u kterého ale oproti původnímu, došlo k dramatickému nárůstu cen za energie, resp. k několikanásobnému zvýšení záloh. A díky tomuto se mnohdy dostaly do velkých finančních problémů.

Podniky mají možnost čerpat záruku od Národní rozvojové banky až do výše 80 % jistiny zaručovaného úvěru, maximálně však do 2 milionů Kč. Úvěrem lze hradit provozní výdaje, zejména náklady na elektřinu a plyn. Záruka je sjednána až na dva roky bez poplatků.

Záruka je určena např. firmám z oblasti zpracovatelského průmyslu, stavebnictví, maloobchodu a velkoobchodu, dopravy a skladování, ubytování, stravovaní apod.

Bohužel krach dodavatele energií není jedinou těžkostí, která trápí v současnosti podnikatele. Mnozí jsou navíc postižení pandemií nemoci COVID-19. V rámci pandemie mají možnost čerpat i další kompenzace, o kterých přinášíme aktuální informace v našem článku.

O Vaše účetnictví se rádi postaráme! Kontaktujte nás nebo vyplňte kalkulační formulář.

aktualizace 10. 1. 2022

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.