Šipka

Nezapomeňte uhradit daň z nemovitých věcí – termín je do konce května

1. 5. 2017

Blíží se termín pro platbu daně z nemovitých věcí. Ti, kterých se týká, by měli v nejbližších dnech najít ve schránce složenku s pokyny.

Majitelé pozemků, bytů či domů musí už do konce května dostát povinnosti zaplatit daň z nemovité věci. Povinnost jim připomene každoroční složenka. Součástí složenky je také QR kód, který slouží ke snazšímu zaplacení daně přes mobilní internetové bankovnictví. Od loňska díky ní mohou zaplatit bez poplatku, letos finanční správa přidala ještě další variantu.

Ti, kteří nemovitost nabyli až v loňském roce, museli do konce ledna odevzdat na berním úřadě přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí. Ostatní, kteří už jsou na platbu daně z nemovitosti zvyklí, očekávají v těchto dnech složenku s novou částkou, kterou vypočítal a vyměřil správce daně. Nejpozději by složenka měla dorazit 19. května. Poté se daně platí následovně – v částce do 5 000 korun najednou, do konce května. Pokud je vypočtená daň vyšší, lze ji splatit ve dvou částech, jednu do konce května a jednu do 30. listopadu. Výjimku mají zemědělci a chovatelé ryb, kterým se termín automaticky posouvá na 31. srpna bez ohledu na částku.

Od letošního roku mohou zájemci obdržet všechny informace také e-mailem. Stačí se přihlásit k zasílání těchto údajů a složenku nahradí elektronická pošta s přílohou se všemi nutnými informacemi. Další podrobnosti lze najít na webu finanční správy.

Kam teď? Přečtěte si naše nejnovější články!

Přejděte na archiv novinek

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Provozní doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.