Šipka

Podpora zaměstnavatelů zdravotně postižených by měla v roce 2020 být zase o něco vyšší

8. 11. 2019

Podpora zaměstnávání zdravotně postižených je stejně důležitá jako růst minimální mzdy. Bohužel o té první skutečnosti se nemluví tak moc. Nicméně pro rok 2020 svitla podnikatelům, kteří zaměstnávají zdravotně postižené naděje, že podpora pro ně poroste o několik set korun. 

Zaměstnavatelé obdrží pravděpodobně od roku 2020 na zaměstnávání zdravotně postižených zaměstnanců nejspíše o 800 Kč více než je to letos.

Zaměstnávání zdravotně postižených je klíčové nejen pro ně samotné, ale také pro stát. Podpora zaměstnavatelů je velice důležitá proto, aby mohli vytvářet pracovní podmínky pro zdravotně postižené. Bohužel tato podpora od státu pro zaměstnavatele neroste tak jako minimální mzda. Schvalování novely zákona, která by měla od roku 2020 tuto podporu zvýšit, bude v následujících dnech projednávat vláda, a tak podnikatelům svítá naděje, že se situace zlepší.

Zmiňovaná podpora náleží těm zaměstnavatelům, kteří zaměstnávají na tzv. chráněných pracovních místech více než polovinu pracovníků se zdravotním postižením z celkového poštu všech zaměstnanců. V roce 2019 dává stát zaměstnavatelům tento příspěvek ve výši 12 000 Kč měsíčně na jednoho zaměstnance a při změně zákona by mohla tato podpora vzrůst na 12 800 Kč. 

Kompletní informace o zaměstnávání osob se zdravotním postižení naleznete na webu Ministerstva práce a sociální věcí.

Kam teď? Přečtěte si naše nejnovější články!

Přejděte na archiv novinek

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Provozní doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.