Šipka

Návrat 100% hypoték?

11. 7. 2018

Není to tak dlouho, co na doporučení České národní banky komerční banky souhlasně stáhly z nabídky poskytování 100% hypoték. Nyní ji nově zavedla Equa bank, která chce usnadnit situaci zejména mladým lidem.

Equa bank pocítila, že zpřísněná pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů a navýšení úrokových sazeb, snížila objem sjednávaných úvěrů, proto přišla s novým produktem Hypotéka PLUS umožňující získání celé částky ke koupi nemovitosti. Má to však háček.

Získání 100% hypotéky se neobejde bez pravidel. Nezbytnou podmínkou pro získání hypotéky je spoluúčast rodičů nebo jiné blízké osoby. Tyto osoby budou muset poskytnout svou nemovitost do zástavy, získají však od banky záruku toho, že po splacení určité části úvěru a splnění podmínek daných smlouvu budou moci svou nemovitost ze zástavy vyvázat. U úvěru je možné využít mimořádné splátky zdarma, které případné vyvázání nemovitosti ze zástavy urychlí.

Rozhodnutí pro uvedení 100% hypotéky na trh vyplynulo z průzkumu Equa bank, ze kterého vyšlo, že 74 % Čechů ve věku 20 až 35 let nemá vlastní bydlení. Přitom 57 % z nich o něm uvažuje a 42 % ho chce financovat hypotečním úvěrem, 11 % mladých Čechů pak chce k získání hypotéky využít majetek svých příbuzných. Z průzkumu jasně plyne, že mladí lidé mají o hypotéku zájem, na druhou stranu je jasné, že ne všichni jsou schopni našetřit mnoho peněz, které je nutné složit před přiklepnutím do nynějška dostupných hypoték.

Díky umožnění zástavy nemovitosti rodičů či blízkých osob mohou získat nejen 100% hypotéku, ale i výhodnější podmínky pro splácení. Equa bank nabízí sjednání hypotéky zdarma, bezplatný vklad na katastr nemovitostí a vedení účtu bez poplatku včetně správy hypotéky a jejího čerpání. Zapotřebí je však disponovat finanční rezervou pro případ nouze, ale i 4 % z hodnoty nemovitosti za daň z nabytí nemovitých věcí.

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.