Šipka

Kontrola evidování tržeb nově vygenerovaným certifikátem

25. 11. 2019

Jak už jsme dříve informovali, nejstarším pokladním certifikátům bude brzy končit platnost. V listopadu podle Finanční správy expiruje více než 38 tisíc certifikátů. Jak se dozvědět, jestli nepatříte do skupiny těch podnikatelů, kteří si je musí nyní nově generovat, se dozvíte zde.

Řada podnikatelů už si vygenerovala nový certifikát pro evidování svých tržeb a možná teď jsou trochu v nejistotě, zda se tržby evidují správně. Evidování je možné jednoduše ověřit. Kontrola se provádí na webovém rozhraní Elektronické evidence tržeb.  Kde se po zadání sériového čísla certifikátu v detailním výpisu tržeb dozví podnikatel vše potřebné.

Nejdříve je třeba se do aplikace přihlásit. Následně v menu zvolí odkaz „SEZNAM CERTIFIKÁTŮ“. Sériové číslo je pak uvedeno v tabulce s názvem Seznam žádostí a certifikátů ve sloupci Sériové číslo. V detailním výpise evidovaných tržeb pak podívá do sloupce s názvem cert_sernum. Pokud v tomto sloupci najde sériové číslo shodné se sériovým číslem nově generovaného certifikátu, tak evidence tržeb probíhá správně za pomoci nového certifikátu. Pokud se ale hodnota neshoduje, je třeba zkontrolovat, že v podkladním systému je opravdu nahrán nový certifikát. Pokud i nadále přetrvávají problémy, tak Finanční správa doporučuje obrátit se na dodavatele pokladního zařízení.

V souvislosti s novým certifikátem je třeba ten původní zneplatnit. Opět toto provede podnikatel v sekci „SEZNAM CERTIFIKÁTŮ“, kde rozklikne ten certifikát, který chce deaktivovat, a kliknutím na tlačítko Zneplatnit tak učiní. Na generování nového certifikátu není třeba čekat až do doby expirace toho starého, ale je možné tak učinit dříve.

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.