Šipka

Dotace na zdroje pitné vody

18. 7. 2018

Obce a města mohou od 4. května 2018 žádat o dotace na zdroje pitné vody. Klimatické podmínky se proměňují každý rok a zejména tento rok se projevuje sucho a jeho dopad na zdroje pitné vody. Dotace tak mají za úkol zajistit obyvatelům obcí a měst jistotu kvalitních zdrojů pitné vody v dlouhodobém horizontu. Dotace Ministerstva životního prostředí poskytnou finanční zajištění.

Dotace ve výši až 3 milionů korun mohou získat obce a budování, opravy a posilování veřejných zdrojů pitné vody. Finanční podpora by měla pomoci s dlouhodobými problémy se suchem a nutností regulace využívání pitné vody z veřejných zdrojů. Mnoho obcí a měst se v současné době potýká se suchými dny, kterých rok od roku přibývá, zdroje vody tak v mnoha případech přestávají stačit, proto přišly na řadu i opatření a nejrůznější omezení pro obyvatele.

Žádost o dotace na budování a podporu veřejných zdrojů pitné vody v obcích je možné podávat od 4. května 2018. Žádat o dotace bude možno do roku 2020, v případě, že bude stačit 600 milionů, které jsou na tuto problematiku vyčleněny. Obce, které sucho pravidelně postihuje mají nárok na dotace až ve výši 3 milionů korun. Každá žádost a projekty budou však posuzovány pečlivě mnoha odborníky. Cílem by měl být stabilní komfort při využívání pitné vody z veřejných zdrojů.

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.