Šipka

Daňové změny nutí stále více lidí využívat služeb poradců

23. 11. 2017

Daňoví poradci neustále stoupají na popularitě, protože zákony se mění jako na běžícím páse. Kdo si nechce neustále hlídat novely, ocení služby odborníka.

Administrativa v souvislosti s podnikáním může pro mnoho živnostníků představovat téměř noční můru a období termínu daňového přiznání vrcholí stres. Přestože úřady pracují na tom, aby se podávání přiznání časem stále zjednodušovalo, existuje k tomu bohužel množství překážek, takže není od věci zvážit, zda by se i vám nehodila pomoc daňového poradce, který může celý proces výrazně usnadnit.

Ani v letošním roce se legislativa nevyhnula změnám a proto poptávka po daňových poradcích i účetních výrazně roste. Nový daňový balíček obsahuje celkem 370 bodů změn, což přidává poradcům velké množství práce. I stávající klienti poradenských společností tedy navyšují svou poptávku, protože potřebují pomoci v rozsáhlejší míře, než kdy dříve. Nejde přitom jen o správné splnění všech povinností – v daňovém zákoně je také množství výjimek a možností, jak uplatnit slevy a výhody, ale často je pro laika složité je najít a správně využít. Přichází tak někdy i o vysoké daňové úlevy. S tím vším mohou poradci pomoci.

Vyšší poptávka, více poradců

S rostoucí poptávkou roste i počet registrovaných daňových poradců, kteří se sdružují v Komoře. K letošnímu červenci si živnostníci mohli vybírat celkem ze 4703 poradců, kteří buď pracují na volné noze, nebo pro jednu z 960 společností v České republice. Přestože Komora daňových poradců jako sdružení zajišťuje, že se obracíte skutečně na profesionála – poradci, kteří se proviní vůči svým povinnostem nebo klientovi jsou z komory vyloučeni – výběr je důležitý. Svému poradci byste totiž měli naprosto důvěřovat. Nejlepší je objednat se na první konzultaci, po které zjistíte, jaké výhody může přímo vašemu konkrétnímu případu poradce přinést a za jakou cenu.

Jediné povinnosti, které zůstávají na vašich bedrech, jsou včasné dodání všech potřebných informací a dokumentů. Poradce má na starost všechno ostatní, především pak minimalizuje riziko omylů, které vznikají nedopatřením u laiků. Za případné chyby je sice nadále zodpovědný poplatník, může ale ze zákona požadovat po poradci spolupráci při zjednání nápravy a uhrazení části nebo celé sankce, která takto vznikla.

Kam teď? Přečtěte si naše nejnovější články!

Přejděte na archiv novinek

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Provozní doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.