Šipka

Čas dovolených a cestovního pojištění

13. 7. 2018

Zdravotní potíže se lidem nevyhnou ani doma, natož na cestách. Před vycestováním je třeba myslet na cestovní pojištění – sjednat ho chytře s ohledem k plánované aktivitě na dovolené, cílové destinaci a dalším aspektům.

Před odjezdem na vysněnou dovolenou je třeba si zjistit informace o poskytované zdravotní péči v cílové destinaci a v souvislosti s tím si sjednat vhodné cestovní pojištění. Zejména je pak nutné si ověřit kontakty na pojišťovnu a asistenční službu, se kterou je vhodné v případě zdravotních problémů komunikovat neprodleně.

Cestování do exotických zemí by měli promyslet hlavně lidé se zdravotními komplikacemi. Před plánovanou cestou by mělo být v těchto případech navštívení lékaře samozřejmostí. Je povinností člověka dbát o své zdraví a myslet na jeho ochranu. Dostupnost a kvalita zdravotní péče je však v různých zemích odlišná od té naší. A poskytování zdravotní péče v zahraničí rozhodně není levnou záležitostí. Ošetření, specializované vyšetření či operativní zákrok v cizích zemích, jako je i oblíbený Egypt, či Řecko nebo USA, může dosáhnout několika stovek tisíc i milionů korun.

V mnoha případech se také nedá spoléhat na lékařskou pomoc, která je poskytována v hotelích. Dle odborníků není tato pomoc vhodným řešením. Ani kvalitní a luxusní hotel nemusí zaručovat odbornou lékařskou péči na vysoké úrovni. V případě problémů je proto lepší se obracet na kliniky a pohotovosti. S nastalou situací pak pomáhá asistenční služba pojišťoven a cestovních kanceláří.

Kam teď? Přečtěte si naše nejnovější články!

Přejděte na archiv novinek

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Provozní doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.