Šipka

DAŇOVÝ PORADCE = JISTOTA, ŽE JE VŠE V POŘÁDKU

Komora daňových poradců České republiky provedla obsáhlý průzkum mezi malými živnostníky a velkými firmami o tom, co jako zákazníci očekávající od daňového poradce. Výsledkem je, že klienti daňových poradců od nich očekávají pocit jistoty, že je vše v naprostém pořádků. Dále pak to, že s jejich pomocí se nemusí bát řešit jakékoliv situace v oblasti daní, které jim podnikání přináší, ať už se jedná o ty běžné, složité či naprosto nestandardní. Hlavním důvodem, proč podnikatelé vyhledávají daňového poradce tak není optimalizace daní či opravování daňového přiznání.

Podnikatel by se měl primárně starat o své podnikatelské aktivity a starost o daňovou otázkou je lepší nechat na odborníkovi, protože české daňové zákony, a nejen ty, jsou velmi složité. Daňový poradce je profesionálem na svém místě, a tak s jeho pomocí nemusí mít podnikatel strach, že díky špatnému postupu a z něj vyplývajícího rizika může být postihován ze strany správce daně. Když podnikatel spolupracuje s daňovým poradcem a také mu nic nezamlčuje, je to výhodné především pro něj, ale i pro stát.

Průzkum dále ukázal, že 85 % dotazovaných živnostníků a firem je se svým daňovým poradcem spokojeno. Tento výsledek je důkazem, jak vysoce kvalitní práci odvádí daňový poradce. Navíc čím delší spolupráce mezi klientem a daňovým poradcem je, tím větší je i spokojenost. Zárukou vysoké odbornosti daňového poradce je i náročná kvalifikační zkouška, povinnost pojištění na případné škody a zákonem povinná mlčenlivost vztahující se ke všemu, co se v rámci daňového poradenství dozvěděl. Prezidentka Komory daňových poradců Petra Pospíšilová uvedla, že podnikatelé tyto výhody daňových poradců vůči např. účetním, auditorům či nekvalifikovaným poradcům nevnímají a kvůli tomu se mohou dostat do problémů. Komora mj. má vůči svým členům – daňovým poradcům disciplinární pravomoc, což také velmi zvyšuje jistotu kvality daňového poradenství.

Váhali jste doteď nad tím, zda využívat daňového poradce? Neváhejte nás kontaktovat, s námi budou Vaše daně v pořádku.

Kam teď? Přečtěte si naše nejnovější články!

Přejděte na archiv novinek

Kontaktujte nás!

  Kde nás najdete?

  • Otevírací doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.

  • Provozní doba:

  • Po - Čt: 9:00 - 17:00 hod.

  • Pá: 9:00 - 15:00 hod.