Šipka

DŮVODY, PROČ SI POŘÍDIT DAŇOVÉHO PORADCE

Vypočítat všechny důvody, kvůli kterým stojí za to svěřit své daně do rukou odborníka, by trvalo velmi dlouho. Ve zkratce si tím ušetříte čas, nervy i peníze.

S blížícím se termínem pro odevzdání daňového přiznání si asi každý přeje nějaký čas navíc. Hned to je první výhoda daňového poradce – pokud se svěříte do rukou daňového poradce, odkládá se vám termín podání o tři měsíce, stejně tak i termín platby. Daňový poradce je odborník, který musel složit náročnou zkoušku a stát se členem Komory daňových poradců ČR, která na ně klade také své podmínky. Nečestné jednání a závažná pochybení by vedla k vyloučení, takže si můžete být jistí profesionalitou. Právě ta je další výhodou. Poradce je zběhlý nejen ve vyplňování přiznání, ale také v komunikaci s úřady. Kromě finančního úřadu zastupují daňoví poradci klienty také v komunikaci se zdravotními pojišťovnami a správou sociálního zabezpečení. Nově pak s klienty řeší kontrolní hlášení, postupy při prokazování původu majetku a implementaci elektronické evidence tržeb.

Za svou práci daňový poradce plně odpovídá. Pokud ji neodvede řádně, je na případnou škodu způsobenou klientovi povinně pojištěn. To poradce odlišuje od účetních, kteří sice přiznání vyplnit dokážou, nejsou k tomu ale oficiálně kvalifikovaní a proto jejich případné chyby nejsou kryty žádným pojištěním.

Důvěra a profesionalita

Pokud dobře vyberete, můžete pak své starosti ohledně daní takřka hodit za hlavu. „Díky mlčenlivosti, která je garantována zákonem a je obdobou advokátního nebo lékařského tajemství, může být vztah s klientem založen na skutečné důvěře.“ dodává tajemník Komory daňových poradců Radek Neužil. Je to stejné jako s lékařským tajemstvím. Svému poradci tak můžete opravdu bez obav svěřit své daně. Vaším úkolem bude jen dodat všechny potřebné materiály – pokud možno ve formě přehledné evidence, kterou byste měli během roku průběžně vést. Pořádek v dokladech a profesionální přístup odborného daňového poradce jsou jistým receptem, na bezproblémové rychlé odbavení daňové povinnosti.

Více informací lze nalézt na webových stránkách Komory – včetně seznamu daňových poradců nebo možnosti zadat konkrétní poptávku.

Contact us!

  Where you find us?

  • Opening hours:

  • Mo - Th: 9:00 - 17:00 h.

  • Fr: 9:00 - 15:00 h.

  • Opening hours:

  • Mo - Th: 9:00 - 17:00 h.

  • Fr: 9:00 - 15:00 h.